Lyle U51154RA10X7 Notice Sign 7 in X 10 in Aluminum
Brand:
LYLE
Model:
U51154RA10X7
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Notice
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Drivers Chock Both Rear Wheels Before Loading Or Unloading
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"