Lyle U51096NP14X10 Notice Sign 10 inx14 in Plastic
Model:
U51096NP14X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Chock Your Wheels
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.1"
Width
0.1"