Lyle U51060RD14X10 Notice Sign 10x14in Reflective Sheeting
Brand:
LYLE
Model:
U51060RD14X10
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Notice
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
All Vehicles Entering Or Leaving The Premises Are Subject To Inspection
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.57"
Width
0.57"