Lyle U41744RD10X7 Safety Sign 7inx10in Reflective Sheeting
Model:
U41744RD10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Under Pressure
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.1"
Width
0.1"