Lyle U41662RD14X10 Safety Sign 10inx14in Reflctv Sheeting
Model:
U41662RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Safety Training Mandatory Do Not Operate This Equipment Without Authorization
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
0.568"