Lyle U41572NP7X10 Caution Sign 10 in X 7 in Plastic
Model:
U41572NP7X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Osha Regulations Area In Front Of Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 7"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"