Lyle U41556NP14X10 Caution Sign 10 inx14 in Plastic
Model:
U41556NP14X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Noise Area May Cause Hearing Loss Use Proper Ear Protection
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.1"
Width
10"