Lyle U41540RA10X7 Caution Sign 7 in X 10 in Aluminum
Model:
U41540RA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
No Chemicals In Drains Use Chemical Waste Containers
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.2"
Width
0.2"