Lyle U41473RD14X10 Safety Sign 10x14in Reflective Sheeting
Model:
U41473RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Keep This Gate Closed
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"