Lyle U41436RD14X10 Caution Sign 10x14in Reflective Sheeting
Model:
U41436RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Hydrogen Sulfide Gas May Be Present
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"