Lyle U41354NP10X7 Caution Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U41354NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Hard Hat And Safety Glasses Required Beyond This Point
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.603"
Width
0.603"