Lyle U41344NP10X7 Caution Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U41344NP10X7
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Goggles Required
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.603"
Width
7.5"