Lyle U41308RD14X10 Safety Sign 10x14in Reflective Sheeting
Model:
U41308RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Fire Regulations Demand That This Space Be Kept Clear At All Times
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"