Lyle U41264NP10X7 Caution Sign 7 inx10 in Plastic
Brand:
LYLE
Model:
U41264NP10X7
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Caution
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Equipment Starts Automatically
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"