Lyle U41187NP10X7 Caution Sign 7 inx10 in Plastic
Model:
U41187NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Do Not Operate Machine Without Guards In Place
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"