Lyle U41128NP10X7 Caution Sign 7 inx10 in Plastic
Model:
U41128NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Chock Wheels Of Truck Or Trailer Before Entering With Forklift
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
0.603"