Lyle U41072NP14X10 Caution Sign 10 inx14 in Plastic
Brand:
LYLE
Model:
U41072NP14X10
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Caution
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Battery Charging Station No Smoking Or Open Flames
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.1"
Width
0.1"