Lyle U32057NP10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U32057NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Legend
Wear Goggles And Rubber Gloves When Handling Chemicals
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
0.603"