Lyle U31789RD14X10 Danger Sign 10 in X 14 in Rflct Sheeting
Model:
U31789RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Men Working Above
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"