Lyle U31731NP10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Plastic
Brand:
LYLE
Model:
U31731NP10X7
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Danger
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"