Lyle U31486RD14X10 Danger Sign 10inx14in Reflctv Sheeting
Model:
U31486RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Flammable Liquids No Smoking, Matches Or Open Lights
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
10.5"