Lyle U31322RD14X10 Danger Sign 10 in X 14 in Rflct Sheeting
Model:
U31322RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Do Not Enter Truck Or Trailer With Forklift Until Wheels Are Chocked
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"