Lyle U31292RD14X10 Danger Sign 10inx14in Reflctv Sheeting
Model:
U31292RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Demolition Work In Progress
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
0.568"