Lyle U31275NP10X7 Danger Sign 7 inx10 in Plastic
Model:
U31275NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Legend
Corrosive Materials Avoid Contact With Eyes Or Skin
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.603"
Width
7.5"