Lyle U31256NP10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U31256NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Legend
Contains Asbestos Fibers Avoid Creating Dust Cancer And Lung Disease Hazard
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"