Lyle U31179NP10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U31179NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Legend
Climbing, Sitting Or Walking On Roof May Cause Severe Injury Keep Off
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"