Lyle U31166RA10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Aluminum
Model:
U31166RA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Legend
Chemical Storage Area Authorized Personnel Only
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Metal
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.1"
Width
0.1"