Lyle U31085NP7X10 Danger Sign 10 in X 7 in Plastic
Model:
U31085NP7X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Acetylene Storage Area No Smoking
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 7"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.603"
Width
7.5"