Lyle U31059RD10X7 Danger Sign 7inx10in Reflective Sheeting
Model:
U31059RD10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
White
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
0.568"