Lyle U31006RD14X10 Danger Sign 10inx14in Reflctv Sheeting
Brand:
LYLE
Model:
U31006RD14X10
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Danger
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
220 Volts
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.568"
Width
0.568"