Lyle U11087RD10X14 Danger Sign 14inx10in Reflctv Sheeting
Model:
U11087RD10X14
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Danger/Peligro
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Pinch Point/Punto De Compresion
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
14" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"