Lyle U11054RD10X7 Caution Sign 7 in X 10 in Rflct Sheeting
Model:
U11054RD10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Caution
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Hard Hats, Safety Glasses, Safety Shoes Required Beyond This Point
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
7.5"