Lyle U11052RD10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Rflct Sheeting
Model:
U11052RD10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Danger
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Moving Machinery Do Not Enter
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
7.5"