Lyle U11044NP10X7 Danger Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U11044NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Danger
Sign Shape
Vertical Rectangle
Printed Language
English
Sign Legend
Asbestos Cancer And Lung Disease Hazard Authorized Personnel Only
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Height
0.603"
Width
7.5"