Lyle U11026RA7X10 Safety Sign 10 inx7 in Aluminum
Model:
U11026RA7X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
No Header
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Printed Language
Spanish, English
Sign Legend
Avoid A Fall Use Handrails/Evite Las Caidas Utilice El Pasamanos
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 7"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Other Format
Height
0.1"
Width
0.1"