Lyle U11020NP10X7 Danger Sign 7 inx10 in Plastic
Model:
U11020NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Danger
Sign Shape
Vertical Rectangle
Printed Language
English
Sign Legend
Confined Space Authorized Personnel Only
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.1"
Width
7"