Lyle U11016NP14X10 Entrance Sign 10 in X 14 in Plastic
Model:
U11016NP14X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
No Header
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Exit
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.1"
Width
0.1"