Lyle U11012RD10X14 Notice Sign 14x10in Reflective Sheeting
Brand:
LYLE
Model:
U11012RD10X14
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Notice
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
No Concealed Weapons Allowed On This Property
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
14" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.568"
Width
0.568"