Lyle U11003RD10X14 Notice Sign 14x10in Reflective Sheeting
Brand:
LYLE
Model:
U11003RD10X14
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Notice/Aviso
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
Spanish, English
Sign Legend
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
14" x 10"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Other Format
Height
0.568"
Width
0.568"