Lyle LCU60072ND14X10 Steps Warning Label 10inx14in Polyester
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Step Up
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"