Lyle LCU60063ND14X10 Hard Hat Warning Lbl 10x14in Polyester
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Hard Hat Required In This Area
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"