Lyle LCU60054NP14X10 Slippery Floor Warning Sign 10inx14in
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Slippery Floor
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"