Lyle LCU60041NP14X10 Auth Person Danger Sign 10x14in Plastic
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Warning
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Authorized Personnel Only
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.6"
Width
10.5"