Lyle LCU60017ND14X10 Carbon Dioxide Warn Labl 10x14in Polyest
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Legend
Carbon Dioxide Gas Can Cause Injury Or Death. When Alarm Operates, Vacate Immediately.
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"