Lyle LCU60015NP14X10 Carbon Dioxide Warning Sign 10inx14in
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Legend
Carbon Dioxide Gas Can Cause Injury Or Death. When Alarm Operates, Do Not Enter Until Ventilated.
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"