Lyle LCU50286NP14X10 Hard Hat Notice Sign 14x10in Plastic
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Hard Hats And Fall Protection Must Be Worn When Working On Scaffolding
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
14" x 10"
Height
0.6"
Width
0.6"