Lyle LCU50248NA10X7 Alum Elevator Hazard Notice Sign 7x10in
Brand:
LYLE
Model:
LCU50248NA10X7
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Notice
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
This Elevator Is For Freight Only Not For Passengers
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.6"
Width
0.6"