Lyle LCU50075NA10X7 Caution Sign 7 in X 10 in Aluminum
Brand:
LYLE
Model:
LCU50075NA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Sound Horn Before Entering
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.6"
Width
0.6"