Lyle LCU50050ND14X10 Lift Truck Trfc Note Lbl 10x14in Polyest
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
No Lift Trucks Beyond This Point
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.57"
Width
0.57"