Lyle LCU50048ND14X10 No Phones Notice Labl 10x14in Polyester
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Turn Off Cellular Phones, Pagers And Other Wireless Devices
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.57"
Width
0.57"